Galen Hooks

Galen Hooks

DANSÇI - KOREOGRAF - KREATİF DİREKTÖR - PRODÜKTÖR


Los Angeles kökenli dans sanatçısı 7 yaşından beri eğlence sektöründedir. Tarzıyla farklılık yaratmış, kameranın hem önünde hem arkasında olan bir sanatçıdır.

River koreografisi (Youtube'ta 24 Milyon+ izlenme) ile dünya çapında dansçı ve dansçı olmayan herkesi etkilemiştir.

20 yıldan fazla deneyime sahip olan sanatçı, neslinin en etkileyici dans ve koreografi kariyerlerinden birine sahip MTV VMA adayı bir koreograftır.

7 yaşında bulunduğu dans grubu Star Search'te Junior Dans Şampiyonu olmuştur.
Çocukken Full House gibi showlarda çıkmış, Mervyn için modellik yapmış, Placido Domingo ile birlikte operada performans sergilemiştir.
Gençliğinde Donnie Darko gibi filmler ve The 70's Show gibi şovlar için koreograf Marguerite Derrick'i asiste etmiştir.


Galen; Janet Jackson, Justin Bieber, Camila Cabello, Britney Spears, Usher, Chris Brown, Miley Cyrus, Rihanna, Banks, Grimes, John Legend'ın da olduğu 60'tan fazla sanatçıyla çalışmıştır.

Nike için modellik yapmış, çeşitli kataloglarda, bilbordlarda ve Voque dergisinde yer almıştır.

America's Got Talent, The Voice, Disney Channel : Radio Disney's Family VIP Birthday ve Youtube "Masterclass" programlarında yapımcı olarak tecrübeleri bulunmaktadır.

Tiyatro çalışmaları arasında Dreamgirls ve Higher Education vardır.

Galen, Hulu'da 3 sezonluk show olan the LXD: Legion of Extraordinary Dancers'ta dansçı, koreograf ve artist olarak tanınmaktadır.
So You Think You Can Dance dans programında, TED Talks ve The 82nd Annual Oscars'ta olağanüstü performans sergilemiştir.

Aynı zamanda Galen, R&B'nin önde gelen isimlerinden Miquel (Arch N Point) ve Usher (Good Kisser) ve Ne-Yo'nun Libra Scale konsept albümünde dansçı, koreograf ve artist olarak yer almıştır.

HHDT 2019 Eğitmenleri